škola

14.6. rozlúčka s predškolákmi

Brány materskej školy sa pre niektorých našich spolužiakov zatvoria ale určite  v každom  zostane nejedna spomienka na materskú školu.

Rozlúčkové posedenie s krátkym programom budú mať rodičia so svojimi  predškolákmi:

14.6.2018

o 15:30

v hornej hale materskej školy

Prajeme im vydarený štart nielen medzi veľkých školákov, ale aj do ďalšej životnej etapy:)

Zákonným zástupcom ďakujeme za spoluprácu a želáme ešte veľa radosti z detí ale aj trpezlivosti pri prekonávaní  prekážok :) 

Zistenia vedcov :

“Svet potre­buje umel­cov, kre­a­tív­cov a ino­vá­to­rov. Potrebuje tvorivých a flexibilných ľudí, ktorí sa vedia prispôsobovať takmer denne meniacim sa situáciám. Vôbec nechcem jednotkárov odrádzať od toho, aby sa učili na jednotky. Len sa pekne učte. Len nezabúdajte pri tom na vlastné nápady a kreativitu a na niekoľko vecí navyše, ktoré vám pomôžu stať sa ešte úspešnejšími, ako ste si možno pôvodne mysleli. Vedci totiž zistili, že práve kvôli kreativite, odvahe experimentovať a tvrdohlavosti sú trojkári úspešnejší ako jednotkári, ktorí sa síce poctivo naučia predpísané učivo, ale často neurobia nič navyše. A práve to niečo navyše, vlastný postoj, názor a vlastná cesta sú tie najpotrebnejšie veci v dnešnom meniacom sa svete. A možno i niečo iné. Prečo sú teda trojkári v živote úspešnejší?”

https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/2589/preco-su-trojkari-v-zivote-uspesni