volkswagen-nadacia_logo-3D_2016_R_v01_sni

2017 Projekt: Bezpečne a veselo na škôlkárskom dvore

Pohyb je pre deti predškolského veku prirodzenou potrebou a v našej materskej škole máme to šťastie, že máme priestranný školský dvor, na ktorom deti prežívajú veľkú časť svojho „škôlkárskeho života“. No mobiliár dvora a osadené preliezkové prvky potrebovali rekonštrukciu, preto cieľom tohto projektu bolo v spolupráci so zákonnými zástupcami zrekonštruovať a estetizovať prostredie dvora pre bezpečné a lákavé pohybové činnosti detí.

Podarilo sa nám:

  • Odstrániť poškodené a tým nebezpečné časti drevených prvkov, odstránili staré nátery.
  • Ošetrili sme kovové časti novými nátermi a poškodené drevá sme vymenili za špeciálny plast určený na tento účel.
  • Obnovili sme nátermi  značenie dopravného ihriska.
  • Šikovní ockovia a dedkovia prekyprili pieskoviská hrabaním a preosiatím aspoň jeho vrchnej časti.
  • Obnovili sme nátermi niektoré preliezky.

Hoci sa stretlo veľa obetavých rodičov aj starých rodičov práce bolo veľa a počasie nám už potom nie veľmi prialo, no šikovní ujovia z úseku údržby dokončili začatú prácu. Vymenili drevené časti niektorých lavičkách a dokončili na nich nátery. Demontovali nám nevyhovujúce lavičky a vyrobili nám ďalšie nové.

Vďaka finančnej podpore Nadácie Volkswagen Slovakia, pomoci rodičov, našich ujov údržbárov a obetavému personálu sa nám podarilo odstrániť najnebezpečnejšie prvky z dvora :) Stihli sme aj obnoviť nátermi dopravné ihrisko, no na farebné skákačky chodníky ešte len čakajú.

Zmenu posúďte sami:)

 

 

IMG_0104

 

unnamed

 

IMG_0096

 

IMG_0102